Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Yazar : Tarih : Mar 25, 2015 Katogori: Sakal Ekimi | 0 Yorum

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal Ekimi Fiyatları

sakal-ekimiSakal ekimi; sakalı genetik olarak olmayan veya bir kaza sonucunda yüzünde meydana gelen fiziksel problemlerden dolayı sakalını kaybetmiş hastalar için uygulanır. İşlem konforlu ve basit bir işlemdir. Herhangi bir yaş sınırı yoktur. 

Sakal neden çıkma (Köselik sorunu) ? 

Sakal genetik olarak nedeni belli olmayan nedenlerde dolayı çıkmaz. Bazı kişilerde bölgesel olarak yüzde çıkmayan eksik yerler kalır. Bazılarında ise, tamamen çıkmaz. Her iki durumda da, sakal ekimi ameliyatı ile sonuç elde edilebilir. 

Eğer sakal hiç yoksa seanslar artabilir. Birkaç seans sonrasında sakal çıkmış olacaktır. Bazı hastaların yüzünde saç kökünü besleyen kılcal damarlarda sorun olabilir. Bu durumda sakal yüzde tutmayacaktır. Bu ekim öncesinde analiz edilir. Eğer hastanın böyle bir sorunu varsa ekime hiç başlanmaz. 

Sakal ekimi neden yapılır ? 

Sakal ekimi bir trafik kazasında yüzde yaralanma yaşayan bir kişinin yüzüne de uygulanabilir. Sakal yarayı kapatacaktır. Bu yüzden tercih edilebilir. Yukarı da belirttiğim gibi köse kişilerde sakal ekimi yapılır. Ayrıca bölgesel olarak yüzünde eksik yerler olan kişilerde de sakal ekimi sıklıkla yapılıyor. 

Nasıl yapılıyor ? 

Sakal ekimi yapılış tekniği olarak fue yöntemi ile yapılır. Ensenden saç kökü toplanır. Bu saç kökleri sakal olmayan bölgelere transfer edilir. Bu transfer esnasında saç köklerinin yönlerine göre ekim yapılır. Sıra şaşmadan sık bir ekim yapılması gerekir. İşlem sırasından korkulacak bir şey yaşanma ihtimali düşüktür. Lokal anestezi uygulanır. Bu anestezi sayesinde hasta ekim esnasında ağrı veya sızı hissetmez. 

Sakal ekimi fiyatları nasıl belirlenir 

Sakal ekimi yapılacak yüzün mutlaka bir görülmesi gerekir. Yüze ne kadar transfer yapılacağı belirlendikten sonra, kök başı maliyeti ile ekilecek saç kökü çarpılarak maliyet hesaplanır. Her merkezin ayrı bir fiyat politikası var. Bu birim fiyat değişebilir. Ama bilmenizi isteriz ki, çok pahalı bu işi yapan en kaliteli veya tam tersi en ucuz yapan en kalitesiz diye bir şey yok. Orta yolu bulunmalıdır. 

Ekilen sakallar ilerde dökülür mü 

Sakal ekimi bir kere yapılır. Bu işlem sonrasında dökülme oranı yüzde 5 civarında olur. Ense bölgesinde ki saç kökleri alındığı için ve ense saçları doğal olarak güçlü kökler olduğundan ilerde dökülme yaşanmaz. Ama hastanın bir saç kökü problemi varsa bu tabi ki istisna bir durumdur. Ayrıca çözümler uygulanacaktır.

Bu Sayfa 583 kez Ziyaret Edilmiştir.

bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>