Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Yazar : Tarih : Eki 1, 2014 Katogori: Sıkça Sorulan Sorular | 0 Yorum

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Kime Ektirilir

Saç ekimi işlemi estetik ve plastik cerrahi doktorları tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu ekim işlemi hastane koşullarında transferi yapılır. Bunun dışından herhangi bir branştan bir doktorun bile bu ameliyatı yapmaya yetkisi yoktur. Yapanlar kaçak işlem yapmış olacağınızı bilmenizi isterim.

Saç ekimi acı veren bir işlem mi 

Saç ekimi esnasında kanallar açılırken lokal anestezi ile bölge uyuşturulur. Bu uyuşturma minik iğneler ile yapılır. Ekim esnasında hiçbir acı hissi olmaz. Ama iğne değdiği yerde minik acılar olması muhtemeldir. Fakat tahammül edilmeyecek büyük bir ağrı veya acı oluşmaz.

Saç Ekiminde Saç Nereden Alınır

Saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişinin doner alırken ilk olarak ensesine bakılır. Ensede yeteri kadar kök genelde olur. ama ensesinde problem olan hastaların göğsünden de saç kökü alınabilir. Enseden saçların toplanmasının yegane nedeni ense bölgesinde ki saçların güçlü olmasıdır. Ve genelde dökülmez.

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan İlaçlar

Saç ekimi sonrasında birkaç ilaç ve özel sampuanlar ile saç kökleri yıkanır. Bunlar genelde merkezimiz tarafından ya teğmin edilir veya isim verilerek hastalarımız yönlendirilir. İlaç ağrı kesici genelde kullanılmaz ama gereken durumlarda takviye edilebilir.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar

Ekilen saçlar bir ay sonra dökülür. Bunun akabinde tekrar çıkmaya başlar . Bu tekrar çıkma süreci ise 3- 5 ay civarındadır. Saçlarınızın ne kadar hızlı büyüdüğünü siz daha iyi bilirsiniz. Aynen bu büyüme hızına göre hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.

Fue ile Fut Arasındaki Fark

Fue yöntemi saçların tekrar teker sökülüp sonra yine teker teker ekilmesi işlemidir. Bu işlem en kolay en iz bırakmayan en belli olmayan yöntemdir. Fut yöntemi ise şuan dünya da kullanılmayan bir uygulamadır. Çünkü çok fazla dezavantajı vardır. İlk başta iz bırakır. Kulak arkasından kafa arkasında bir kesi açılması gerekir. Bu yüzden bizim fue yöntemini kullandığımızı belirtmek isterim.

Ekilen Saçlar Dökülür mü ? 

Ekilen saçlar tekrar dökülmesi çok zordur. Çünkü kökler enseden alındığı için ense saç kökleri kolay kolay dökülmez. Ama tabi ki bu söylem genel içindir. İstisnai durumlar her zaman olabilir. Ekilen saçların dökülmesi değilde tutmaması mümkündür. Yani ekilen her saç kökü tutmaz. Ama tutma oranı tabi ki yüksektir. Ekilen saçların genelde yüzde 95 tutar.

Bu Sayfa 323 kez Ziyaret Edilmiştir.

bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>